Uudsem tugilahendus.

Esiteks sooviks öelda, see ei ole tänapäeval täiesti eksisteeriv tugilahendus, vaid pigem arendus. Arendus, millel on veel väga suur tundmatu ja välja arendamata osa.

2017. aastal Defence Advanced Research Projects Agency (DARPA) on oma programmi raames sõlminud kuus lepingut inimese aju närviliideste arendamiseks. Programmi eesmärk on märkimisväärselt parandada neurotehnoloogiat uuringute suutlikkust ja luua alus uutele ravimeetoditele, ning soodustada elu puuetega inimestele. Uue liidese kõige ilmsemate kasutusviiside hulgas on teabe taastamine kuulmis- ja nägemispuudega inimestele. Need inimesed, kasutades seda seadet, suudavad saada vajalikku pilti ja heli otse ajju ning selle eraldusvõime võib teoreetiliselt ületada inimese loomuliku nägemise ja kuulmise võimeid Küllap leiavad sellised liidesed rakendust ka sõjanduses. Samal on need lahendused soodustavad inimese tavaelu, näiteks arvuti kasutust ja üldse maailma tajumist.

On vaja tõdeda, et sellised lahendused on ammu eksisteerivad turul, kuid tänapäeval koguvad parimad neuroliidesed teavet vaid mõne sajandi kanalite kaudu, millest igaüks ühendab korraga kümnete tuhandete neuronite teabe. Tulemuseks on madala eraldusvõimega pilt, mis muudab võimatuks üksikute mõtete ja piltide selge rekonstrueerimise ajust, sellepärast nagu ma ütlesin varem see tehnoloogia on tänapäeval väga uus ja toor. Sellepärast DARPA programmi eesmärk on luua kõrge eraldusvõimega närviliideseid, mis võimaldavad teil lugeda ja kirjutada andmeid selgelt ja täpselt. Lisaks on vaja öelda, et inimese aju moodustavad 86 miljardi neurone. Seega on see alles esimene samm inimmõtlemise saladuste lahti harutamise suunas.

Kasutatud allikad:

https://cyberleninka.ru/article/n/neyrointerfeysy-ponyatie-napravleniya-i-problemy-razvitiya/viewer

https://cyberleninka.ru/article/n/neyrointerfeys-printsipy-deystviya-i-realizatsii/viewer