Positiivne ja negatiivne näide kasutatavusest veebis

Esiteks, sooviks tuua üks fakt, mis ei ole saladus mitte ühele – „Kasutajaliides ja selle disain on esimene asi, mida inimene näeb veebi lehekülje sisenemisel ja see vormib tema esmamulje ettevõttest“. See tähendab, et Frontend arendus pole nii lihtne asi. Frontend arenduses pole absoluutselt õigeid lahendusi – sama funktsionaalsust saab alati erineval viisil realiseerida. Kuid on ka valesid lahendusi palju saadaval internetis. Selle ajaveebi eesmärgiks panen kahe varianti kooli lehekülgede kasutatavusest veebis võrdlemist.

Negatiivne näide (https://www.linnamae.tln.edu.ee/)

Selle kodulehekülje sisenemisel tekib tunne, et sisenesid ajamasinasse ja ilmusid kuskil 2007-2013, aga tõesti mitte 2021-2022. Selline koduleht tekitab tunnet, et saa sisenesid kooli uudiste leheküljele, koduleht peab näema kindlasti teistmoodi. Veebilehekülje kasutajaliides on moraalselt vananenud; UX-i defektide arvuga võiks võistelda ainult vigade arv. Kindlasti ei vasta liides tänapäeva kasutaja nõudmistele. Vajaliku info koolist otsimine on raske asi ja puudub üldse mobiilne versioon. Omaette leinaks on tarbetult halvasti loetavad tekstid ja liigsed lingid, millest mõned üldse ei tööta või on täiesti vananenud.

Positiivne näide (https://saksa.tln.edu.ee/)

Esimene kõige nähtavam erinevus on nähtav juba lingis – sait ei kasuta www. oma  lingis, kuna see ei ole vajalik tänapäeval ja see ainult raskendab otsingut.  Kodulehel on kasutajale orienteeritud liides. Liidese loogika tuleneb sellest, kuidas kasutaja sellega töötab – oma igapäevastest ülesannetes ja mida ta kõige rohkem vajab. Kasutaja saab aru esimesest sammust, millega ta parasjagu töötab, mida ta on teinud kodulehel ja mida sellega veel teha saab. Süsteemi liides on järjepidev ja loogiline.

Lõpetuseks, sooviks öelda kodulehekülgede kujundamisel on vaja pidada silmas kasutajate ootusi ja oskusi. Samas peame mäletama, et tänapäeval meie enam ei saa saiti laheda ja keeruka liidesega silma paista. Sellised “liidesed” ainult peletavad kasutajad saidilt eemale. Veebi ei peeta enam katsepolügooniks, see on igapäevatöö tööriist ning silma paista saab sellega, et pakume kasutajale nii head sisu kui ka vahendeid tema probleemide lahendamiseks.