Milline omadus võiks kõige enam eristada “proffi” sama eriala “käsitöölisest”?

Selle ajaveebi lehekülje peamine eesmärk on läbi vaadata erinevaid aspekte, mis kõige paremini eristavad professionaalset lähenemist oma tööle. Olen juba umbes 5 aastat tegelenud tööl seguga programmeerimisest,  nõrkvoolu süsteemide ehitusest ja teistest asjadest, mis seonduvad tänapäevase haridusasutuse infotehnoloogia mõistmisega. Seega sooviks tuua 3 omadust, mis minu meelest eristavad suurest rahvamassist tõelisi IT-valdkonna proffe. Valisin selle valdkonna, kuna just see on minu jaoks kõige lähim.

Pidev õppimine

Ükski eriala ei muutu nii kiiresti kui IT. Iga 2-3 aasta tagant ilmub välja midagi tõeliselt uus ja mugav lahendus, mis paneb mõned vanad lahendused lukku või teeb neid raskesti kasutatavaks. Sellepärast IT erialas tegelev isik peab alati õppima mitte ainult oma eriala seonduvaid küsimusi, vaid ka keeli ja natuke turundust.

Plaaneri, pane endale eesmärgid ja saavuta need

Inimene on üles ehitatud nii, et iga 2-3 aasta tagant vajab ta keskkonnavahetust, see on mitte ainult töö vahetus vaid, ka eufooriline rõõm eesmärgi saavutamisest. Seega hea proff peab oskama õigeid eesmärke üles panna. Tõeline spetsialist ei lase end triivida nagu teeb tuntud aine. Ta alati proovib aru saada, mida tema elult hetkel ja tulevikus soovib.

Oma maine kaitse

Äri- ja ametialane maine on inimese hindamatu kapital, mida ta saab väga lihtsalt raisata, kuid selle kogumine võib olla äärmiselt keeruline. Proff kaitseb enda mainet ja just see eristab tõsiseid spetsialiste igasugustest “käsitöölisest”. Proffi teeb kõike, mis ta lubas. Või lihtsalt midagi ei luba.

Lõpetuseks sooviks lisada – „PROFFIDEKS EI SÜNNI, VAID PROFFIDEKS VÄLJAÕPETAKSE TÖÖ KÄIGUS“. Kõik sõltub inimesest, kuna kes soovib, see kindlasti saavutab.