2 IT-juhti erineva juhitüübiga

Jeffrey Preston Bezos

Jeffrey Preston Bezos on Ameerika tehnoloogiaettevõtja, kes on tuntud Amazoni tegevjuht. See inimene on minu meelest suurepärane juht. Ta on silmatorkavalt järjekindel ja tema peamine idee on ettevõtte kliendikesksus ja tulevikku vaatav lähenemine. Hea näide on Amazoni kasv 2000. aastate alguses, mil keegi ei pakkunud äriklassi pilve lahendusi. Hiljem, aga ilmnes, et sellised lahendused annavad teistele ettevõtetele Amazoni arvutusvõimsuse, pakuvad failide hostimist, rendivad välja virtuaalservereid ning on väga nõutavad lahendused. Praegu AWS-i kasutavad Netflix, Reddit, NASA ja veel 2000 ettevõtet ja valitsusasutust 190 riigis.

Ülal toodus näide näitab, et Bezosest sai juht, kes annab teistele jõudu toetades väiksemaid ettevõtteid. Selline analüütiline, süsteemne ja ettevõtlik meel on hea näide sellest, milline peab olema juht suures IT-ettevõttes. Temas ei ole Steve Jobsi karismat, uuenduslikku automarki nagu Tesla, Zuckerbergi kuulsust. Kuid ma usun, et ta väärib nendega samaväärset kohta ja võib-olla isegi nimekirja eesotsas olenemist.

Elon Reeve Musk

Elon Reeve Musk on SpaceX-i asutaja, tegevjuht ja tehnoloogiajuht, Tesla kaasasutaja ja paljude lahenduste ettevõttete esimees. Minu meelest ta on suurepärane suhtleja ja idee propageerija. Musk on nõudlik perfektsionist ja tehniline pedant. Tema füüsikaharidus aitab tal näha objektiivseid tõdesid ja eraldada need emotsionaalsetest hinnangutest ja spekulatiivsetest ennustustest. Ta lihtsalt mõtleb suurelt ja ei karda kasutada teiste ideed, mille edukus oli väga nõrk ja madal.